sobota 13. ledna 2018

14 otázek, které zvládnou vytočit stopaře

Stopování zažívá po devadesátkách opět renesanci. Nebo to tak podle sociálních sítí aspoň vypadá. A na sociálních sítích chtějí být lidé zajímaví, a pokud si pěstují image cestovatele, tak chtějí ještě navíc působit dobrodružně a neohroženě. Takže jednou za čas tam přidají fotku s palcem nahoře u silnice. 

A většinou lidé, kteří stopují, tak o tom hrozně rádi mluví. Ale radši ať mají hodinový monolog, než abyste jim položili některou z těchto otázek.
1. A to v dnešní době jako ještě někdo stopuje?
Ne asi. Všichni, kdo stojí u silnice jsou tam pracovně. A krosny sebou mají, aby je neodfoukly projíždějící auta.  

2. Co když jedeš s někým, kdo nemluví anglicky?
Tak se budeš usmívat, mávat rukama jak idiot a snažit se najít pár mezinárodních slovíček. 
Případně přejdeš na strategii Čecha v Chorvatsku: „Když budu mluvit Česky pomalu, dostatečně nahlas a budu na ně koukat jak na idioty, tak mi přece musí rozumět!“
A i když nerozumíte, tak můžete najít práci. I když nevím, jestli pozice ukrajinské společnice byl zrovna můj dětský sen…Celou historku najdete zde.

3. Nebojíš se?
Jasně, že se občas bojím. Ale spíš skrz to, že dopravní nehody jsou časté. Kolikrát mi přijde, že je větší šance potkat špatné lidi v centru města než na benzínce. A člověk nesedne do auta k někomu, kdo mu přijde zvláštní. 
Reálně se víc bojím toho, že mi někdo nabídne svačinu, ve které bude paprika a já ji budu muset ze slušnosti sníst.

4. Opravdu tě nikdy nechtěl nikdo zabít?
Ne. Což mě docela překvapuje – když vypiji hodně kafe, tak jsem ten nejukecanější stopař na světě.  A paradoxně se nejvíc cítím ohroženě ve svém vlastním domově. Obzvlášť, když spolubydlící vypiju džus…

5. O čem si jako s těmi lidmi povídáš?
Představ si to jako první rande. Rande na slepo. Ale takové to rande, kdy doufáš, že s tebou ten druhý nebude chtít mít na konci sex. Zájmy, kde kdo bydlí, rodina. A když je nouze, vždy můžeš komentovat okolí a co se děje okolo.

6. A to ti nevadí, že musíš dlouho čekat?
A to ti nevadí válet se celý den/víkend/rok/život doma na zadku? Buď rád, že mi nevadí čekat, jinak by si teď kvůli prokrastinaci projížděl extra.cz.

7. To jsi jako stopovala v zahraničí?
Ne, vždy to přesně před hranicemi otočím, že jedu domů, jelikož za tou čárou na mapě je naprosto jiný a divoký svět. (Ironie stranou, tohle vážně platí u Slovenska.)

8. Nebylo by lepší, kdyby si stopovala s chlapem?
Jasně, spousta věcí je lepší s chlapem. Ale v životě člověk zjistí, že chlapa dokáže zastoupit i ženská, jen se ta práce víc rozdělí mezi obě. A když je nouze, tak to člověk hold zvládne sám. 

9. To jako nemáš na vlak nebo autobus?
Mohla bych se snažit být vtipná, ale je fakt, že před výplatou občas ne. 

10. A ty bys jako někoho vzala?
Ne asi. Ještě bych mu zamávala z okna a nostalgicky vzpomínala na to, jak jsem v Rumunsko zoufale čekala v největší průtrži na záchranu.

11. Necítíš se jako socka?
Když se několik dní nesprchuji, jsem zpocená a měním špinavé ponožky za špinavější? Ano, to se cítím jako socka a je to období, kdy nefotím na Instagram selfíčka ale krajinky.

12. No jo, dvě holky, to se stopuje samo…
Jasně, však stačí ukázat prsa a rozhodně nám nezastaví úchyl, ale slušný milý člověk, co si s námi bude povídat o národních zvycích.

13. Co na to říká partner? Přátele? Rodina? 
Buď neexistují, jsou imaginární, nebo nemají takhle hloupé otázky.

14. Dáme sex?
Já tady tu otázku dostala naštěstí jen jednou a s díky jsem odmítla. A nezměnila jsem názor ani poté, co mě řidič přemlouval s tím, že vážně nic nevydrží, že to bude jen na pár minut.


1 komentář:

  1. Fakt bezvadný článek, zasmála jsem se! A zavzpomínala na svá studentská léta prostopovaná u dálnice na Chodově. Teď už bych si to samozřejmě jako matka tří dětí nelajzla :O

    OdpovědětVymazat