středa 28. června 2017

Jak jsem chtěla stopovat napříč Transylvánií a málem se nedostala ani do Bratislavy

Ráda plánuji věci dopředu, ale ještě radši improvizuji. Díky bohu. Jinak by mi asi přeskočilo ještě dříve, než jsme se dostali do Rumunska, kde jsem s kamarádem Honzíkem strávila pět dnů. Po tomto začátku nám vše přišlo jako lehce zvládnutá brnkačka.

Plánovat si normální způsob dopravy je zbytečné, určitě se něco pokazí


Občas se stane, že člověk sotva stihne letadlo (v tom lepším případě). Ale, že je skoro nereálné se na ně dostat? A ještě k tomu vlastní blbostí? To už je věc druhá. 

Z Brna jsme měli vyjíždět ve středu kolem druhé hodiny ranní. To, že si Honzík předtím odskočil na večírek a přišel chvíli před odjezdem rozjezdu, a ještě stihnul usnout – no budiž. Aspoň jsem měla čas zařídit třeba jízdenky, kterými se dostaneme z Brna do Bratislavy, odkud jsme odlétali do rumunského města Kluž. Rezervace přes internet mi nějak zlobila, ale bylo mi řečeno, že si to koupím v pohodě na nádraží před odjezdem. První omyl. 

Na jízdenky byla potřeba rezervace předem. Normálně potřeba není, ale na tento jediný spoj – na jediný spoj, který nás včas mohl dostat na letiště, prý potřeba jsou. Tak jsme zakoupili aspoň jízdenky Brno-Modřice-Břeclav a dále na Slovensko se budeme snažit využít můj "šarm", aby nás průvodčí nechal dojet až na Slovensko. (Byly 3 hodiny ráno, já jsem byla 20 hodin na nohách a již lehce protivná). Bohužel-naštěstí to nebylo potřeba. 

Mezi čísly dva a tři je velký rozdíl, to ví každé malé dítě. Ale já ne


Vlak vám odjede z druhé koleje. „Jasně, jasně...“ Jdeme tam, radost, že jsme tam tak krásně s předstihem, uvelebíme se, Honzík opět usne a já se kochám nočním nádražím. Kochám se, vlak se rozjíždí a najednou se mi před očima mihla cedule třetí kolej. A sakra. 

Místo do Modřic jsme jeli do Chrlic. Z Chrlic nic do Modřic, Břeclavi ani na Slovensko v rozumný čas nejelo. Co teď? Vrátit se s ostudou domů a ráno do práce, jakože nic? Nebo se do neděle skrývat před světem a vytvářet koláže v Photoshopu alá „tam jsme vážně byli, jen ten stín je divný“? 

Improvizace je záchrana pro lidi, kteří neumí plánovat


Láska k improvizaci zvítězila. V Chrlicích jsme vystoupili. Za 5 hodin nám odlétá letadlo a my byli někde na okraji Brna. Vydali jsme se na cestu k dálnici. Protože ve 3 ráno určitě pojede spousta lidí z Brna do Bratislavy, kteří nám ochotně zastaví. Po cestě jsme potkali auto, které vypadalo, že má za chvíli odjíždět. Po zaklepání na okno na mě zvědavě vykoukl řidič a deset Japonců sedící za ním. Doteď nechápu, co mělo osazenstvo dodávky za lubem ani kam jeli. 

Jasně, ve městě se občas stane, že malá blondýna zaklepe řidiči na okno a s úsměvem něco nabízí. Já jsem ale požadovala, respektive prosila o svoz k dálnici. To už může zaskočit. Naštěstí řidič svolil a vysadil nás na benzínce u dálnice, což nám ušetřilo kus cesty a přidalo nějakou hodinku k dobru. Kdyby ta benzínka nebyla uzavřená. Vydali jsme se pár kilometrů k další podél dálnice, prolézali staveniště... Abychom došli k další uzavřené benzínce. 


Konec dobrý, všechno dobré - co se prvního dne týče


Naštěstí se nám podařilo přemluvit náhodného projíždějícího, aby nás vzal do Bratislavy. Dokonce nás hodil až na letiště, kam jsme se dostali dříve, než byl původní plán vlakem! A Honzík spal, opět. Vše se zvládlo s úsměvem, minimem paniky a přesvědčením, že v Rumunsku zvládneme cokoliv.
12 komentářů:

 1. Tak to je story :) To clovek proste nevymysli :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Důkaz pravdivosti - taková blbost by snad ani nikoho nenapadla :D

   Vymazat
 2. Miluji tyhle příběhy, v tu chvíli je to sice trága, ale potom se tomu člověk zasměje a má na co vzpomínat :)
  Ejnets in Lisboa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nakonec ty nejhorší zážitky patří mezi ty, které dodají výletu "šťávu" :) Mám to stejně.

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Děkujeme! Už jsme se v pořádku vrátili, zážitky stály za to :)

   Vymazat
 4. Ježiš :D letos poprvé jedu s přítelem a jeho kamarády sama na vlastní pěst do Bulharska, tak se po tomhle článku začínám celkem bát :D hlavně, že jste v pořádku :)

  ladylenna.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Občas mám víc štěstí než rozumu... :D Věřím, že si výlet užijete :)

   Vymazat
 5. Mali ste naozaj šťastie. Ja vždy vravím, že takéto nepodarené veci vytvoria tie najlepšie zážitky :)

  http://lamodaeanarchia.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 6. A přesně z takových situací jsou pak ty nejlepší vzpomínky :)

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bavím se nad tou naší improvizací ještě teď, souhlasím! :D

   Vymazat