úterý 9. května 2017

Víkend v Itálii ve znamení stopování, vína a spaní na pláži

Tento víkend vyrážím s dvěma kamarádkami na výlet do Itálie – stejně jako nespočet českých turistů, kteří sem letos zavítají. Co si představíte, když se řekne dovolená v Itálii? Procházky po pláži, špagety v místních restauracích společně se sklenicí vína, romantické uličky, hotel s balkónem a výhledem na moře, … Tak přesně taková dovolená mě nečeká.
Daly jsme si totiž výzvu. Všem tvrdím, že cestování není drahá záležitost. A teď to chci potvrdit a zažít víkend v Benátkách za pár stovek. Ale nebude to jen tak. Mám absolutně lowcost letenky, které jsou levnější než zpáteční jízdenka Brno-Praha se Studentem. Za 125 Kč z Prahy do Benátek, z Milána do Ostravy za 360 Kč. Jen teda přiletíme do Benátek a odlétáme z Milána. Co s tím? Vlak i autobus je drahý, což by nabouralo náš plán. No tak pojedeme autostopem! 

Troška vzrušení už se ve výletu objevila – ale pořád to ještě nemělo tu správnou jiskru. Chtěly jsme víc. Doprava je vyřešená, na řadě je ubytování. Airbnb i Couchsurfing nás zradil, Booking po nás chtěl za dvě noci celoměsíční nájem v Brně. První noc je vyřešená, letiště je nonstop a s troškou obratnosti se člověk obstojně osprchuje i v umyvadle. 

Ale co druhá noc? Naštěstí existuje Hitchwiki – aktuálně moje cestovní bible, kde jsme získaly tip na jednu pláž. Zřejmě budu mít písek všude, ale mám takové tušení, že to bude stát za to. A zároveň jsme to spojili s jednou výzvou/snem – večeřet na pláži sýry, víno. Téra to jen trochu rozšířila – snídat na pláži sýry a víno. To, že má v těle místo krve víno už vím nějaký pátek, ale mám podezření, že jí ta práce ve vinotéce leze už i na mozek. A ano, je to ta Téra, kterou jsem učila stopovat v tomto článku.

A jaké jsou naše další výzvy, o které se chceme pokusit? Stopnout si loď (prý to není zas tak nereálné), vydělat si pomocí buskingu na zmrzlinu, pizzu a láhev vína. Zde by asi bylo vhodné představit busking. Když potkáte někoho na ulici, jak zpívá, hraje na nástroj, předvádí divadlo, nabízí své výtvory nebo něco podobného, jedná se o busking. Z bezpečnostních důvodů pro nás i okolí jsme zavrhly zpěv, tanec a hraní. Místo toho si budeme nenásilně kreslit (hlavně žádné zpívání, jinak neuvidíme ani cent), komu se nějaký výtvor zalíbí, ať si ho vezme a vedle nás si bude hovět cedule „We need money for pizza, ice cream and bottle of wine“. Upřímnost nade vše.

Proč jsme se vůbec rozhodly do něčeho takového pustit? Máme rády výzvy, poznáváme nové lidi a když člověk jede na klasickou dovolenou, tak je uzavřený v „turistické bublině“. A i když chodí celý den po památkách, svým způsobem je slepý a nenasaje atmosféru místa, kde je. Dalším důvodem je to, že se chystám přihlásit na Lowcost Race a toto bude vhodné zahřívací kolo.

Tak nám držte palce a ať se vrátíme aspoň přibližně ve stejném stavu, ve kterém odjedeme z České republiky a se všemi končetinami.

4 komentáře:

 1. To znie super, určite to bude mega dobrý výlet :) Uži si to!

  dazzlera.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výlet to byl skvělý, vrátili jsme se v lepším stavu, než jsme očekávaly! :D

   Vymazat
 2. Právě jsem našla tvůj blog a miluji to tady!! Krásný články :)
  Ejnets in Lisboa
  A pokud tě zajímá cestování? Přidej se do naší skupiny pro Czech Travel Bloggers TADY :)

  OdpovědětVymazat