pondělí 11. dubna 2016

Trip to Romania #1

V minulém příspěvku jsem se zmiňovala o tom, že cestuji hlavně prstem po mapě. Při jeho psaní jsem ještě nevěděla, že ho budu postovat při cestě do Rumunska, kam jsem vyrazila na seminář Mediography. Na cestu jsem vyrazila díky organizaci Brno Connected
Ve čtvrtek jsem se o cestě dozvěděla a v pátek už jsem seděla v autobuse. Postupně budu přidávat postřehy z cesty. Dneska jen pár vět o tom, jak nápad jet do Rumunska vznikl.


Čtvrtek je docela fajn den, takový typický všední. Osobně ale preferuji nevšední čtvrtky. Vyrazit do Rumunska? Proč ne, nikdy jsem tam nebyla.V práci jsem si narychlo rozklikla internet a uviděla nabídku odjet do Rumunska. Abych byla přesná – zítra odjet do Rumunska a skoro zadarmo, prý to hradí EU či tak nějak. No vzhledem k všem diskuzím, jestli z EU vystoupit či ne, jsem se rozhodla jet. To víte, třeba se odchod z EU uskuteční a výlet už mi nikdo nezaplatí. A jako bonus jedu na mezinárodní seminář Mediagraphy, to bude v CV taky vypadat moc pěkně
Veškeré mé rozhodnutí se odehrálo během pár minut, co můj muž byl na toaletě. „Zlato? Víš, jak jsme na zítra plánovali, že dáme večer víno a film? Tak bohužel budu pár set kilometrů od tebe v Rumunsku.“ Maminka byla z mého odjezdu téže nadšená, obzvlášť když jsem jí vylíčila možnost, že místo jedné Anetky se jí může vrátit i deset. Zbývá jeden den do odjezdu, tak rychle najít dva lidi k sobě a způsob, jak se tam vůbec dostat.

Tolik nadšení a energie, které mi dalo jen pomyšlení na to, že někam budu cestovat jsem dlouho nezažila. Mám ráda spontánní akce, jelikož se znám a vím, že mi málokdy vydrží zapálení pro určitou věc (na tom musím zapracovat). A když člověku zbývá dvacet čtyři hodin pro odjezdu, tak není moc času na to, aby nadšení opadlo. Vlastně není moc času na nic, ale o tom zase příště.

Žádné komentáře:

Okomentovat