čtvrtek 14. dubna 2016

Nejezdím rozjezdem, stopuji policajty

Nejen Brňáci znají krásu městských nocí, ale jako jediní znají kouzlo rozjezdů. V celou přijede magická mašinka, řidič shovívavě počká, až se všichni dostanou dovnitř, ať už po dvou či po více končetinách. Každou hodinu tak můžete na vybraných zastávkách potkat skupinky ne zrovna střízlivých lidí. Občas se mezi nimi objevím i já. Ale občas řidič nepočká a já si pak musím hledat alternativní způsob dopravy.


Jednou jsem se vracela domů lehce společensky unavená po setkání s přáteli. Rozjezd mi ujel - respektive jsem si málem přiskřípla nos do zavírajících se dveří. Ačkoliv to nemám pěšky daleko, nezvolila jsem nejvhodnější obuv. Zdrceně jsem se posadila na lavičku a přemýšlela, jestli čekat nebo udělat zátěžový test novým lodičkám. 

Naštěstí se objevilo řešení - v podobě bílého auta s majáčkem. Můj zoufalý výraz přiměl zastavit strážníky a optat se, zdali je všechno v pořádku a jestli nepotřebuji pomoc. "No víceméně ano, jen mi ujel rozjezd a další jede až za hodinu." Policajt se soucitně podíval na svého kolegu za volantem. "A kdepak bydlíte?" To už jsem vycítila šanci a hodlala ji nepustit. "Kousíček od hvězdárny. Nemáte tam cestu?" A během chvilky už jsem za zvídavých pohledů kolemjdoucích nasedala do policejního auta. 

Na nočních cestách je nejlepší to, že nikdy nevíte, s kým se dáte do řeči. Já ten večer příjemně poklábosila s dvěma milými pány. Kteří byli policajti. A vezli mě domů ve služebním autě (naštěstí bez zapnutého majáčku). Po cestě jsme stihli probrat moje studium a noční život v Brně. Před mým domem suverénně odbočili do jednosměrky a zastavili mi přímo u dveří. Akorát ve stejnou chvilku přijížděl rozjezd, který mi ujel. A výraz spolubydlící, když jsem ji budila tím, že mě akorát dovezla policie? K nezaplacení. (I když zpětně uznávám, že není zrovna ohleduplné, někoho budit uprostřed noci.)

Nikdy nevíte, jaké překvapení vám Brno nachystá. I přesto, že nejsem velká milovnice nočního života, už kolikrát jsem se dostávala domů kuriózními způsoby, ale o tom zase příště.


3 komentáře:

 1. Jé, další z Brna :-) Je dobrý znát, jak se dostat v noci domů, tuhle jsem šla pěšky a taky to nebylo top :-) Tak příště zkusím počkat :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No spíš naplavenina než rodilá Brňanda :D Ale taková noční procházka má taky svoje kouzlo..

   Vymazat
 2. Pobavilo mě to :D Každopádně super zkušenost. Brno je město, které mám za čtyři roky v hledáčku a jak tak koukám, občas je to v něm i sranda.

  OdpovědětVymazat